Tag Archives: Perkthyes

Këkoj të punësohem si gazetar, përkthyes

Pershendetje, quhet Alket Goce. Kam perfunduar arsimin e larte ne Universitetin e Tiranes, dega Gazetari ne vitin 2005. Kam punuar ne disa media te shkruara dhe elektronike. Zoteroj mjaft mire gjuhen angleze dhe ate italiane dhe deshiroj te punesohem si … Me shume

Tirane, kerkohet Perkthyes i gjuhes gjermane

Kerkoj perkthyes nga gjuha gjermane ne ate shqipe, per nje tekst letrar,rreth 25 faqe formati. Shkalla e veshtiresise se librit eshte e vogel. Te interesuarit te kontaktojne ne [email protected] duke derguar nje CV.

Vlore, ofroj vend pune telework Perkthyes per filma anglisht-shqip.

Kërkojmë përkthyes për filma anglisht-shqip. 1) Të kenë eksperiencë në përkthimin e filmave. 2) Gjatë përkthimit të ketë sa më pak gabime drejtshkrimore dhe të përdoret gjuha letrare. 3) Të përdoren shkronjat Ë, ë dhe Ç, ç. 4) Përkthimin të … Me shume

Shqiperi, ofroj vend pune part time perkthyes Italisht-Shqip

Kerkohen perkthyes Italisht-Shqip . Puna konsiston part-time. Perkthimet krysisht kane nje gjuhe te specifikuar . Kerkokehn njerez te pergjegjshem ,prfesioniste dhe me deshiren per te punuar. Perkthimet pa cilese ( apo te perkthyer me ane te ndonje programi apo webfaqe … Me shume

Tirane, ofroj vend pune Perkthyes

LINGUAALBANA, SH. P. K KODRA E DIELLIT RR ULLINJVE 19, APP 1/8 TIRANA, ALBANIA DE Wir suchen junge, engagierte Übersetzerinnen / Übersetzer für technische und andere Texte in folgenden Sprachkombinationen: deutsch – albanisch, englisch – albanisch, französisch – albanisch oder … Me shume

Tirane, ofroj vend pune Freelancer perkthyes serbo-kroatisht

Kerkohen perkthyes te gjuhes serbo-kroate, per kohe sezonale 2-mujore. Preferohen studente te vitit te fundit qe diplomohen per gjuhen serbo-kroate, dhe qe zoterojne kompetenca te plota ne perkthimin ne te shkruar nga shqipja ne serbo-kroatisht. Gjithashtu te kene kushtet per … Me shume

Tirane, ofroj vend pune part time Perkthyes

Kerkohet perkthyes per gjuhen Gjermane me eksperience. Ju lutem dergoni e mail te [email protected] ose Cel. : 0695337456

Shqiperi, ofroj vend pune part time Perkthyes gjuhes angleze

Kompania prestigjoze “Explorer Newmedia” ne fushen e teknologjise multimediale kerkon 10 perkthyes te gjuhes angleze per krijimin e njeres prej produkteve te reja te saj “Enciklopedia Multimediale” e cila pritet te jete nje sukses tjeter i saj. Kandidati kerkohet te … Me shume

Shqiperi, ofroj vend pune part time perkthyes nga anglishte ne arabisht

Kerkoj nje perkthyes nga anglishtja ne arabisht te 100 faqeve matearial Emer i dokumenti Titulli kapitullit Te dhenat e dogumentit (Georgian+ Arabian Date) Viti i dokumentit (Arabian Year) Dokument ID (nese ka) Permbajtja e faqes (Kjo duhet te jete pak … Me shume

Tirane, ofroj vend pune part time mbasdite perkthyes i gjuhes anglisht

ofroj vend pune perkthyes per gjuhen angleze ne zyr.preferohet te njoh mir gjuhen angleze te jet i komunikueshem te njoh mir kompjuterin preferoet mashkull.flm Tel. : 0685277687 Cel. : 0685277687

AL, Tiranë ofroj vend pune Përkthyes i Gjuhës Gjermane

Kompania AlbaGlobal kërkon të punësojë një përkthyes të gjuhës gjermane Kandidati duhet të plotësojë kushtet e mëposhtme: Të ketë kryer arsimin e lartë (preferencë kanë aplikantët që kanë mbaruar studimet për Gjuhë të Huaja)Të ketë njohuri të shkëlqyera të gjuhës … Me shume

Tirane, ofroj vend pune Freelancer Perkthyes Norvegjishteje

Kerkohet sa me pare perkthyes i gjuhes norvegjeze. Nese jeni te interesuar lutem shkruani ne adresen e emailit [email protected] Tel. : 695533143 Cel. : 0695533143

kerkohet perkthyes

Para disa javesh, rreth dates 13 korrik, nje kompani e prezantuar me emrin "Radical Multimedia", me e-mail: [email protected], [email protected]; ka njoftuar se kerkon perkthyes per tele-work. Pas perkthimit te nje materiali te konsiderueshem dhe premtimit per nje pergjigje mbi aplikimin, … Me shume

Shkoder, ofroj vend pune Perkthyes

Nga 1 Dhjetor 2010. Universiteti

Tirane, ofrohet Freelancer perkthyes- translator/interpreter

Te nderuar, Përkthej nga gjuha Angleze ne ate Shqipe dhe anasjelltas. Kam nje përvojë te gjate ne fushën e përkthimit dhe atë te interpretimit. Kam përvojë ne disa fusha, kryesisht, atë ekonomike/financiare, mekanike/elektronike, mjekësi dhe te tjera… Ofroj një çmim … Me shume

Durres, ofroj vend pune part time perkthyes

Kerkohen perkthyes part-time ose nga shtepia ne gjuhet italiane, angleze, franceze, gjermane, spanjolle, greke dhe turke. Personat e interesuar te dergojne nje CV me foto ne adresen e e-mail [email protected]

Tirane, kerkoj vend pune si perkthyes anglishte

Emri im eshte Eduart Lamaj. Kerkoj nje vend pune full time ne Tirane si perkthyes i gjuhes angleze, asistent zyre ose agjent turistik. Me kontaktoni ne nr tel: 0693111937. ose email: [email protected] Cel. : 0693111937

Spitali Amerikan, ofron vend pune: Perkthyes /e Turqishteje

Spitali Amerikan kërkon të punësojë 1) Perkthyes /e te Gjuhes Turke Kandidatët e suksesshëm duhet të plotësojnë kërkesat e mëposhtme:

Tirane, ofroj vend pune Freelancer Perkthyes te gjuhes angleze

Shoqeria "Tring TV" sha shpall njoftimin per vende te lire pune ne pozicionin "Perkthyes/e te gjuhes angleze" me kohe te pjeseshme. Aplikantet duhet te permbushin kriteret e meposhtme: Perkthim te materialeve te printuara, elektronike apo audio nga gjuha angleze ne … Me shume

Perkthyes te gjuhes Serbo-Kroate

ozicioni eshte i bazuar ne qytetin e Fierit. Personi duhet te jete banues i Fierit ose i gatshem te zhvendoset per 6 dite te javes ne Fier. Ne rast zhvendosje, banimi dhe kushtet e jeteses sigurohen nga klubi. Kerkohen aftesi … Me shume